Teknoloji

Maceradan Vazgeçmemeniz İçin: Türkçe Dublajlı En İyi Oyunlar

Türk oyuncular olarak 35 dil tabanlı ama içinde Türkçe olmayan oyunlardan bıktık artık değil mi? Bu listemizde sizleri Türkçe seslendirme içeren oyunlar ile tanıştırıyoruz!

Altyazı değil, tam seslendirme! İşte en iyi Türkçe dublajlı oyunlar;

1. Crysis (1-Savaş Başlığı-2-3)

Bilmeyen, duymayan yoktur. Dönemin en popüler oyunlarından biri. kriz Türkçe dublaj duyunca çok mutlu olduk. O zamanlar Türkçe altyazı desteği bile sunulmuyordu. Cevat Yerlisi, Avni Yerlisive Faruk YerliSahibi Crytek olan bu oyun biz oyuncular için olağanüstü bir sürpriz oldu. Ali Ekber Diribaş, Bahtiyar Enginve Bora Sivrigibi seslendirme sanatçılarının kusursuz performansları ile tüm diziyi Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

2. Sonumuz Kısım I ve Kısım II

sony İçerisindeki oyunların neredeyse tamamına yakınının Türkçe dublajlı olduğunu biliyoruz. Bu konuda Türk oyuncuları unutmayan firmalardan biri de Yaramaz köpek oluyor. Başlangıçta ilk oyunda yerel seslendirme yoktu ancak Part II’nin çıkmasıyla birlikte ilk oyuna Türkçe dublaj eklendi. Joel karakterinde Zeki Süvari, Ellie karakterinde seslendirme Nihan Omuzüstlenir.

3. Uncharted (1-2-3-4-Kayıp Miras)

Yaramaz köpek burada da görünüyor. Türkçe seslendirmeler ile tüm seriyi kesintisiz bir şekilde oynama imkanına sahipsiniz. PC kullanıcıları ile son dönemde buluşma 4ve Kayıp Miras Bununla birlikte oyunun popülaritesi de arttı. Nathan Drake karakterini seslendirmek Okan Yalabık Muhteşem Yüzyıl’daki İbrahim Paşa rolüyle anıldı. Oyunun seslendirme ekibinde Ceyda Düvenci, Ege Aydan, Dolunay Soysertve Rıza Karaağaçlıisimler de var.

4. Sackboy: Büyük Macera

Minik Kocaman gezegenserinin bir yan ürünü Sackboy: Büyük Macera hem türkçe dublaj hem de türkçe altyazılı olarak gelir. 2.5D grafiklerden kurtulup 3D’ye geçiş yapan Sackboy serisi, konsollar için çıkışından tam 2 yıl sonra. bilgisayaryanına gelmişti.

5. Ünlü İkinci Oğul

Oyun istasyonuTürkiye’nin ilk Türkçe dublajlı oyunlarından biri olarak rezil İkinci Oğul görüntülenebilir. 2014 yılında çıkan oyun Türkiye’den büyük ilgi gördü. Özellikle yerel seslendirme oyunun satışlarını artırmayı başardı. Bundan sonra Sony’nin oyunlara Türkçe dublaj eklemeyi mantıklı bulduğunu düşünüyoruz. Ana karakteri seslendiren isim Sercan Gidişoğlu.

6. Savaş Tanrısı: Yükseliş

Muhtemelen serinin en sevilmeyen oyunu. Yükseliş Yayınlandığı dönemde ülkemizde Türkçe dublaj ile büyük ilgi görmüştür. Nitekim hikaye pek beğenilmese de Kratos ‘in yolculuğunu Türkçe olarak duymak bizi çok mutlu etti. Oyunun online modunun olması da alışık olmadığımız bir şeydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu